Zależy Ci na czystym i higienicznym otoczeniu w domu lub w miejscu pracy? Reprezentujesz branżę, która wymaga profesjonalnego podejścia do sprzątania? To zadanie możesz powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w tego rodzaju usługach. Zanim jednak zdecydujesz się na stałą współpracę z firmą sprzątającą, sprawdź, na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy.

Zakres usług firmy sprzątającej

Zadanie, któremu ma sprostać firma sprzątająca, może wymagać specjalistycznego doświadczenia, użycia nietypowego sprzętu lub wykorzystania profesjonalnych środków czystości do usunięcia trudnych i wymagających zabrudzeń. Dlatego powinieneś określić, czy firma brana przez Ciebie pod uwagę dysponuje odpowiednim zapleczem i będzie mogła sprostać Twoim wymaganiom. Gdy precyzyjnie określisz swoje potrzeby, firma sprzątająca przygotuje rzetelną wycenę swoich usług i określi zakres prac. Niektóre pomieszczenia wymagają szczególnego i wyjątkowo rygorystycznego podejścia do czystości i higieny. Dotyczy to m.in. placówek medycznych czy lokali gastronomicznych. W takim przypadku tylko doświadczone i sprawdzone firmy będą najlepszym wyborem, ponieważ dysponują odpowiednią wiedzą oraz wyposażeniem. 

Harmonogram wykonywanych prac

Jeżeli chcesz współpracować regularnie z firmą sprzątającą, bardzo ważne jest to, aby omówić harmonogram sprzątania. Dokładne rozplanowanie, jakie prace powinny być wykonywane w trybie codziennym lub tygodniowym, a które można przeprowadzić raz w miesiącu, będzie istotne w momencie, gdy zechcesz zweryfikować jakość wykonywanych usług. Nie bez znaczenia są również godziny pracy pracowników sprzątających. Gdy zlecenie dotyczy np. powierzchni biurowych, najlepszym momentem na pojawienie się ekipy sprzątającej będą godziny popołudniowe, kiedy biuro jest już puste. Elastyczność firmy sprzątającej i możliwość dopasowania realizowanych prac do Twoich potrzeb to spore ułatwienie. 

Ubezpieczenie na wypadek szkody

Gdy posiadasz wyposażenie wymagające specjalnych metod czyszczenia lub użycia profesjonalnego sprzętu, warto sprawdzić, czy firma, którą zamierzasz zaangażować do sprzątania, posiada ubezpieczenie na wypadek szkód, które mogą się pojawić. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu zyskujesz pewność, że w razie uszkodzenia sprzętu lub powierzchni, to firma sprzątająca weźmie na siebie odpowiedzialność za błędy. Dodatkowo firmy, które chcą podnosić swoje kwalifikacje, zdobywają certyfikaty, które są potwierdzeniem usług na wysokim poziomie. Dla Ciebie to kolejny sygnał, że firma sprzątająca profesjonalnie podchodzi do wykonywanych prac.   

Doświadczenie pracowników i profesjonalny sprzęt

Na jakość usług firmy sprzątającej ma wpływ wiele czynników. Kluczowe są jednak doświadczenie zespołu, dostępność sprzętu, który będzie w stanie poradzić sobie z najbardziej wymagającym typem prac i środki czystości – skuteczne, ale także bezpieczne dla otoczenia oraz środowiska. Postaw na firmę sprzątającą, która będzie gwarancją usług na najwyższym poziomie. Jeżeli chcesz bliżej zapoznać się z korzyściami, jakie zyskasz, stawiając na konkretną firmę, porozmawiaj z jej przedstawicielami lub zapoznaj się z ofertą na stronie internetowej. Informacja jak długo firma funkcjonuje na rynku, również jest istotna. Długoletnia działalność to także doświadczenie, które w przypadku firmy sprzątającej jest bardzo ważne.      

Opinie innych klientów

To najczęstszy sposób rekomendacji firmy sprzątającej – opinia klientów, którzy już korzystali z usług danej firmy sprzątającej. Dlatego jeżeli szukasz dobrego i sprawdzonego zespołu, który zajmie się czystością w Twoim domu lub biurze, zasięgnij opinii innych. Dobra firma sprzątająca może pochwalić się także referencjami od swoich klientów. Dzięki nim zorientujesz się, z jakimi branżami już miała do czynienia i czy są one zbliżone do Twojej działalności. Zadowolenie innych to jeden z tych czynników, którym powinieneś kierować się przy wyborze dobrej i rzetelnej firmy sprzątającej.