Jak zadbać o czystość i higienę w budynkach wielkopowierzchniowych? Magazyny i hale produkcyjne w zależności od swojego przeznaczenia wymagają regularnej dezynfekcji. Ozonowanie jest jedną z tych metod, którą chętnie wybierają przedsiębiorcy ze względu na jej skuteczność i ekologiczny charakter.

Magazyny z żywnością

W magazynach, w których przechowywana jest żywność, muszą być przestrzegane normy sanitarne, a utrzymanie czystości na wysokim poziomie jest na pierwszym miejscu. Po zakończeniu każdego cyklu produkcyjnego ozonowanie powinno stać się standardowym zabiegiem przeprowadzanym w przechowalni warzyw czy owoców. Ozon to metoda dezynfekcji, która gwarantuje, że z pomieszczenia magazynowego zostaną usunięte bakterie, pleśń i grzyby, które są zagrożeniem dla żywności. Dodatkowym autem ozonu jest jego zdolność pochłaniania zapachów, co również ma duże znaczenie w przypadku magazynów.

ozonowanie magazynow

Ozonowanie hal produkcyjnych

Ważnym elementem wyposażenia hal produkcyjnym są systemy wentylacji i klimatyzacji. Wymagają one regularnego czyszczenia i odkażania, ponieważ to właśnie w nich nagromadzają się grzyby i pleśnie. Ozon ze względu na swoje właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze doskonale nadaje się do dezynfekcji tego rodzaju instalacji. Właściciele zakładów produkcyjnych, którzy stawiają na regularne ozonowanie, zwiększają bezpieczeństwo pracy. Potrzebujesz sprawdzonej firmy, która przeprowadzi ozonowanie hali produkcyjnej lub magazynu? Sprawdź, co do zaoferowania ma Pure Ozone.

ozonowanie magazynow