Ozonowanie jest obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów na dezynfekcję pomieszczeń. Ozon wykazuje działanie dezynfekujące, które jest 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż zastosowanie w tym samym celu chloru.

Ozon wytwarzany jest za pomocą urządzenia, które nazywa się Generator Ozonu. Warto zaznaczyć, że generatory ozonu są produkowane w ramach różnych technologii i charakteryzuje je różna wydajność, to przekłada się zaś na jakość usług, dlatego warto zwrócić uwagę na sprzęt, jakim dysponuje firma ozonująca. Profesjonaliści powinni okazać potwierdzenie jakości swoich urządzeń, np. wysyłając certyfikaty świadczące o ich wydajności i skuteczności.

ozonowanie mieszkan

Ozonowanie jest doskonałym sposobem na zwalczanie roztoczy i alergenów, które są odpowiedzialne za wywoływanie alergii u wielu osób. Ozonowanie mieszkań jest idealnym rozwiązaniem dla alergików, którzy borykają się z problemami takimi jak suchy kaszel, katar czy zapalenie spojówek. Regularne ozonowanie pomaga poprawić codzienne funkcjonowanie, ponieważ ogranicza kontakt z alergenami. Poprawy jakości życia doświadczają szczególnie osoby z astmą. Ozonowanie to także skuteczna opcja zwalczania bakterii i wirusów, ponieważ ozon wykazuje silne działanie bakteriobójcze. Posiada zdolność eliminacji niektórych wirusów znajdujących się na przedmiotach codziennego użytku. Drobnoustroje są obecne nie tylko w powietrzu – mogą utrzymywać się na meblach i innych obiektach, z którymi mamy bezpośredni kontakt na co dzień. Ważne, by przestrzegać regularnej dezynfekcji oraz poddawać ozonowaniu pomieszczenia, w których przebywają osoby ze skłonnością do alergii.

Ozonowanie domów

Ozonowanie domów bez wykorzystywania środków chemicznych jest bezpiecznym i ekologicznym rozwiązaniem. Ozon posiada silne właściwości utleniające i dzięki temu skutecznie radzi sobie z przykrymi zapachami oraz zagrażającymi zdrowiu człowieka mikroorganizmami, np. wirusami oraz zarodniki pleśni i grzybów.

Ozonowanie sprawdzi się w miejscach, w których szczególnie zależy nam na czystości i sterylności, np. w domach, gdzie przebywają osoby starsze, ale także dzieci, czy dorośli z chorobami płuc lub alergiami. Zaletą ozonowania pomieszczeń mieszkalnych jest również ekologiczny charakter tego sposobu dezynfekcji. Stosowane przez naszą firmę stężenie ozonu jest w pełni bezpieczne i nie przekracza regulowanych prawnie norm.

ozonowanie mieszkan

Ozonowanie domu oczyszcza go także z nieprzyjemnych zapachów, takich jak dym papierosowy, czy zapach zwierząt. Ta metoda sprawdzi się również w przypadku nieodpowiednio wentylowanych pomieszczeń lub takich, które nie były długo użytkowane.

Ozonowanie pokoju dziecka

Ozonowanie pokojów, w których bawią się i śpią dzieci jest polecane szczególnie w domach z wadliwą wentylacją. Najmłodsi są wyjątkowo narażeni na choroby wywoływane grzybami i pleśnią, a ta pojawia się w budynkach o zbyt dużej wilgotności powietrza. To z kolei może wywoływać negatywne skutki dla układu nerwowego, oddechowego oraz dla skóry. Ozonowanie będzie dobrym środkiem zaradczy, jednak w pierwszej kolejności należy wyeliminować przyczynę problemu.