Ozonowanie to metoda dezynfekcji, która pozwala na szybkie i skuteczne oczyszczanie pomieszczeń, małych i dużych powierzchni oraz trudno dostępnych miejsc. Sprawdza się w przypadku lokali, w których przebywa duża liczba osób, szczególnie w placówkach użyteczności publicznej, np. w szkołach, restauracjach, placówkach medycznych oraz hotelach. Dezynfekcja przy użyciu ozonowania zwalcza drobnoustroje, grzyby, pleśń i alergeny, które mają negatywny wpływ na zdrowie.

hotele

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie gości hotelowych oraz ich komforcie, zdecyduj się na ekologiczny sposób oczyszczania pomieszczeń hotelowych. Duża przestrzeń tego typu budynków uniemożliwia efektywną dezynfekcję przy użyciu tradycyjnych środków i zajmuje wówczas bardzo dużo czasu. Popularność ozonu wynika z jego silnych właściwości utleniających. Wchodzi on w reakcję ze związkami chemicznymi, które mają szkodliwy wpływ na zdrowie. W ten sposób zwalcza czynniki chorobotwórcze. Ozonowanie odbywa się za pomocą generatorów, które naśladują naturalne powstawanie tego związku chemicznego. W naturze jest on wytwarzany w górnych warstwach atmosfery, natomiast specjalny sprzęt generuje sztuczne promienie UV oraz wyładowania atmosferyczne.

 

Procedurę ozonowania mogą wykonywać tylko przeszkolone osoby, ponieważ w wysokich stężeniach ozon jest silnie toksyczny. Należy dobrać stężenie do konkretnego pomieszczenia, nie przekraczając dopuszczalnych norm.

hotele

Ozonowanie pokoju hotelowego

Czyste i bezpieczne otoczenie to podstawowy wymóg, który goście hotelowi stawiają na pierwszym miejscu. Ozonowanie pozwala pozbyć się z pokoju hotelowego szkodliwych związków i drobnoustrojów, które mają wpływ nie tylko na ogólne samopoczucie, ale mogą przynosić niebezpieczne następstwa w postaci chorób. Korzyść z zastosowania ozonu wynika także z faktu, iż dociera on do zakamarków, które są niedostępne dla tradycyjnych sposobów dezynfekcji.

Dla właścicieli hoteli najistotniejszą zaletą ozonowania jest wysoki poziom dbałości o higienę i zdrowie gości.