W zalanym budynku może dojść do powstania pleśni, która jest nie tylko nieestetyczna, ale może okazać się niebezpieczna dla jego mieszkańców czy użytkowników. W takim przypadku konieczna jest dezynfekcja zalanego pomieszczenia, co pozwoli na spowolnienie lub całkowite zatrzymanie rozwoju grzybów i pleśni. Dodatkowo usunięty zostanie uporczywy zapach stęchlizny.

osuszanie mieszkan

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami

Zalanie fekaliami może być zmorą właścicieli domów oraz mieszkańców niskich pięter w blokach mieszkalnych. Odpychający odór oraz bakterie stanowią realne zagrożenie i wywołują silny dyskomfort. Dezynfekcja umożliwia pozbycie się nieprzyjemnego zapachu i doprowadzenie pomieszczenia do stanu sterylności.

Dezynfekcja piwnicy po zalaniu

W piwnicy często znajdują się zapasy jedzenia, sprzęt sportowy czy pamiątki rodzinne. Ich zalanie wiąże się ze stratami materialnymi, ale również sentymentalnymi. Oprócz tego w pomieszczeniu może dojść do powstawania pleśni i grzybów ze względu na słaby dostęp do światła i stale utrzymującą się wilgotność powietrza. Dezynfekcja usunie szkodliwe rodniki, a tym samym ochroni jej użytkowników przed zatruciami i uszczerbkiem na zdrowiu.

osuszanie mieszkan

Osuszanie ścian po zalaniu

Aby nie doprowadzić do powstania pleśni i zapachu stęchlizny, zalaną ścianę należy osuszyć. Nasza ekipa wykonana to zadania dzięki profesjonalnemu sprzętowi. Proces ten odbędzie się sprawnie z zachowaniem dokładności, aby użytkownicy pomieszczenia mogli ponownie z niego korzystać bez żadnych obaw.

osuszanie mieszkan

Osuszanie posadzki po zalaniu

W zalanej posadzce może do dojść do procesu gnilnego, który obniży jej jakość i stanie się ona nieużytkowa. Aby uniknąć rozkładu tej powierzchni, trzeba działać szybko i stanowczo. Osuszenie jest konieczne, ponieważ w innym wypadku woda doprowadzi do trwałego uszkodzenia posadzki. Nasza załoga upewni się, że podłoga została pozbawiona wszelkiej wilgoci a ewentualne zarodniki pleśni czy grzybów będą zneutralizowane.