Zalanie mieszkania może doprowadzić do pojawienia się zapachu stęchlizny. Może być do uciążliwe dla jego mieszkańców i powodować dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Dodatkowo istnieje zagrożenie pleśnią. Dlatego, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji tego wypadku, warto wykonać dezodoryzację zalanego pomieszczenia. Dzięki temu pozbędziesz się bakterii i grzybów, które prawdopodobnie wywołują przykry zapach.

Przykre zapachy nie są przykrywane przez dezodoryzację, ale całkowicie usuwane. Oznacza to, że pozbywamy się powodu zapachu, a nie tylko jego konsekwencji.

Innym powodem nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu może być dym tytoniowy. Kiedy przenika on w struktury farby i ścian, ciężko samodzielnie usunąć odór bez użycia profesjonalnego sprzętu. Dezodoryzacja mieszkania pozwala pozbyć się całkowicie źródła odoru i cieszyć świeżym powietrzem panującym w środku.

Brzydkie zapachy mogą pojawiać się w każdym pomieszczeniu, nie tylko mieszkalnym. Problemem może być np. zapach chemii budowlanej, który unosi się po zakończeniu remontu. Nowo otwarty biurowiec mimo swojej świeżości może okazać się nieużyteczny ze względu na trudny do zniesienia stan powietrza. Wykorzystanie procesu ozonowania doprowadzi do neutralizacji nieprzyjemnego zapachu oraz zapewni sterylność wszystkich pomieszczeń.

usuwanie zapachow

Nieprzyjemne zapachy

Dezodoryzacja powietrza jest również konieczna kiedy w pomieszczeniu dojdzie do zgonu. Rozkładające się ciało wydziela bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach, który może być niebezpieczny dla zdrowia osób wdychających skażone powietrze. W zależności od tego jak długo ciało człowieka lub zwierzęcia znajdowało się w pokoju, intensywność odoru może być różna. Do jego usunięcia potrzeba odpowiedniego sprzętu, który nie tylko usunie brzydkie zapachy, ale przede wszystkim niebezpieczne bakterie, wirusy i grzyby.

Źródłem uporczywego zapachu mogą być także zwierzęta. Kał i mocz pozostawiają bardzo intensywny odór, który może wniknąć w podłogi i ściany. Jego usunięcie możliwe jest jedynie z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń. Nasza wykwalifikowana kadra doskonale wie jak szukać, rozpoznawać i pozbywać się nieprzyjemnych zapachów. Robią to w sposób sprawny i całkowicie bezpieczny dla użytkowników mieszkania.

W danym obiekcie mogło także dojść do pożaru. W tym przypadku w powietrzu wyczuwalny jest zapach spalenizny. Utrudnia on codzienne funkcjonowanie i nie pozwala zapomnieć o wypadku, który miał miejsce. Dezodoryzacja pozwala usunąć brzydkie zapachy, a tym samym zapewnia świeżość powietrza.

usuwanie zapachow

W zależności od źródła oraz intensywności nieprzyjemnego zapachu zastosowane zostaną różne specyfiki i formy usuwania odoru. Jednak niezależnie od tego, na jaki proces zdecydujesz się Ty oraz nasza ekipa, zostaną zachowane wszelkie środki ostrożności.

Naszą specjalnością jest ozonowanie pomieszczeń. Dzięki temu procesowi każdy zdezynfekowany pokój staje się sterylny, a przebywanie w nim bezpieczne i przyjemne. Jesteśmy w stanie dokonać dezodoryzacji na dużych i małych powierzchniach.