Istnieje wiele sposobów na to, aby zapewnić pracownikom komfortowe warunki pracy. Coraz częściej zwraca się również uwagę na otoczenie i miejsce wykonywania zawodowych obowiązków. Czyste i higieniczne biuro ma znaczenie nie tylko estetyczne. Wszędzie tam, gdzie gromadzą się ludzie, istnieje też większe ryzyko przenoszenia się bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Wtedy warto do tradycyjnego sprzątania pomieszczeń biurowych dodać także dezynfekcję.

dezynfekcja biur

Oczyść biuro z bakterii, grzybów, pleśni, wirusów, toksyn i innych szkodliwych związków

W każdym biurze znajduje się wiele przedmiotów i sprzętów, na których gromadzą się drobnoustroje. Do tego dochodzą także pomieszczenia wspólne, gdzie występuje duża rotacja pracowników (kuchnie, sale konferencyjne, czy toalety). Dezynfekcja biura to złożony proces, który należy odpowiednio zaplanować i przeprowadzić. Poza stosowaniem środków dezynfekujących, którymi regularnie przeciera się klamki, meble i inne wyposażenie biur, warto postawić na metody, które zagwarantują skuteczne pozbycie się bakterii, grzybów, pleśni, wirusów, toksyn i innych szkodliwych związków. Ozon jest gazem, który ma szerokie zastosowanie w dezynfekcji. Wykorzystywany jest też do odkażania biur i powierzchni biurowych. O jego skuteczności decyduje odpowiednie stężenie i czas ekspozycji. Powierzając ozonowanie specjalistom z Pure Ozone, zyskujesz gwarancję profesjonalnie przeprowadzonej dezynfekcji.

ozonowanie biur

Ozonowanie powierzchni biurowych

Dlaczego ozonowanie to dobry pomysł? Ozon jest gazem i jest to jeden z jego atutów. Za pomocą generatora i dodatkowych wentylatorów rozprzestrzenia się po całej powierzchni biura. Przenika także do przewodów wentylacyjnych oraz klimatyzacji i oczyszcza je z grzybów, alergenów i bakterii. Przed rozpoczęciem ozonowania należy właściwie przygotować pomieszczenia biurowe. Jeżeli w biurze znajdują się rośliny, powinny zostać wyniesione. Ozon jest utleniaczem i przy źle dobranym stężeniu gaz ten może przyspieszyć proces starzenia się przedmiotów. Ma on też silne właściwości korozyjne, co oddziałuje na metale i może być niebezpieczny dla urządzeń elektrycznych. Dlatego rekomenduje się na czas ozonowania wyniesienie z pomieszczenia cennych przedmiotów i sprzętów (komputery, rzutniki, telewizory) lub zabezpieczenie ich folią. W trakcie ozonowania w pomieszczeniu mogą przebywać tylko osoby przeprowadzające dezynfekcję i monitorujące cały proces. Są one odpowiednio zabezpieczone przed działaniem ozonu (kombinezony i maski). Jeżeli rozważasz przeprowadzenie ozonowania w swoim biurze, skontaktuj się z Pure Ozone. Przygotujemy dla Ciebie ofertę!