edukacyjne

Sprzątanie szkół

Aby zapewnić uczniom komfort podczas nauki, muszą mieć oni zapewnione wygodne, czyste i sterylne warunki. W tym celu niezbędne jest podejmowanie przez szkołę akcji związanych z regularnym czyszczeniem oraz cykliczną dezynfekcją powierzchni.

Placówki oświatowe posiadają liczne pomieszczenia i duże powierzchnie, które muszą być poddawane czyszczeniu. Wobec tego warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą, która rzetelnie wypełni wszystkie powierzone jej obowiązki. W Pure Ozone dbamy o jakość oferowanych przez nas usług, dlatego korzystamy tylko z najlepszych produktów i zatrudniamy kompetentne osoby. Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas istoty zasad BHP i jasnej komunikacji z klientem.

W celu uniknięcia zagrożeń, spowodowanych kontaktem nieupoważnionych osób z silnymi środkami czyszczącymi, nasi pracownicy każdego dnia upewniają się, że są one bezpiecznie i szczelnie zamknięte. Oprócz tego po terenie szkoły, uniwersytetu, przedszkola, czy żłobka poruszają się w oznaczonych mundurach, aby sygnalizować swoją obecność i ułatwić identyfikację członków zespołu sprzątającego.

Szkoła to nie tylko sale lekcyjne, ale również sale gimnastyczne, stołówka, toalety oraz gabinety pracowników placówki edukacyjnej. Każde z tych pomieszczeń wymaga szczególnej uwagi, aby zapewnić ich użytkownikom bezpieczeństwo i ochronę przed zagrożeniami zdrowotnymi.

Każde pomieszczenie powinno być systematycznie dezynfekowane, aby pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów, wirusów i bakterii. Jedną z najbezpieczniejszych, a zarazem najskuteczniejszych metod dezynfekcji jest ozonowanie. Dzięki obecności ozonu w powietrzu wszelkie substancje i cząsteczki niebezpieczne dla życia i zdrowia podopiecznych oraz pracowników zostają zdegradowane.

Systematyczna dezynfekcja oraz codzienne mycie i czyszczenie pomieszczeń, z których korzystają uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły, zapewnia wygodę i podnosi zaufanie do placówki. Dzięki temu szkoła zyskuje renomę miejsca przyjaznego swoim podopiecznym.

edukacyjne

Sprzątanie przedszkoli

Dzieci w żłobkach oraz przedszkolach w dużej mierze poznają świat poprzez dotyk i smak. Dlatego istotne jest, aby obiekty, z którymi mają kontakt, nie narażały ich na choroby. Regularna dezynfekcja zabawek, przyborów szkolnych będących własnością placówki oświatowej oraz pozostałego sprzętu, jest niezbędna na drodze do bezpieczeństwa dzieci.

W przedszkolach i żłobkach często dochodzi do powstawania plam i zabrudzeń. Dotyczy to zarówno powierzchni takich jak stoły i wykładziny, ale także materace i pościel. Aby zapewnić najmłodszym komfort podczas zabawy oraz drzemek, niezbędne jest dbanie o czystość oraz sterylność obiektów, z którymi mają styczność.

W przypadku budynków o wysokim poziomie wilgoci możliwe jest powstawanie pleśni oraz grzybów. Mogą one stanowić zagrożenie dla użytkowników placówek i negatywnie wpływać na ich zdrowie. Ozonowanie w przedszkolu lub żłobku zapewnia usunięcie niebezpiecznych rodników, a tym samym powstrzymanie dalszego ich rozprzestrzeniania się w powietrzu.

W placówkach edukujących i opiekujących się najmłodszymi osobami nietrudno o powstawanie dużej ilości kurzu. Ilość sprzętu oraz osób znajdujących się na danej przestrzeni w naturalny sposób skutkuje zwiększeniem ilości pozostawionego naskórka i innych wydzielin z ciała. Takie warunki są idealne do rozwoju pasożytów, np. roztoczy. Żywią się one martwą skórą, a ich obecność we wdychanym powietrzu może doprowadzać między innymi do infekcji dróg oddechowych oraz alergii. Dlatego placówki edukacyjne powinny zadbać o czystość każdego z pomieszczeniem i oprócz regularnego wietrzenia, skorzystać także z usług ekipy sprzątającej.

Nasz personel jest rzetelnie wyszkolony i wie, jak dbać o placówki oświatowe. Zna sposoby na zapewnienie użytkownikom powyższych miejsc komfortu oraz bezpieczeństwa podczas procesów czyszczenia. Monitorujemy poziom wykonywanych obowiązków, aby upewnić się, że nasi klienci otrzymują usługę o wymaganej przez nich jakości.