Szybkie tempo życia sprawia, że brakuje nam czasu na wiele domowych obowiązków. Właśnie dlatego coraz częściej sięgamy po wsparcie pod postacią firmy sprzątającej, której zadaniem jest zadbanie o czystość i porządek w naszych domach. Współczesne firmy wyspecjalizowały się nie tylko w domowych porządkach. Ich usługi obejmują również sprzątanie biur, fabryk, budynków użyteczności publicznej, hal magazynowych, sklepów wielkopowierzchniowych i innych. Czym kierować się przy wyborze firmy sprzątającej, aby nie popełnić błędu?

firma sprzatajaca

Pracownicy, którzy są profesjonalistami

O jakości usług decydują przede wszystkim ludzie. Dobra ekipa sprzątająca potrafi ze sobą współpracować i dokłada wszelkich starań, aby wykonać swoją pracę na najwyższym poziomie. Niedociągnięcia związane z utrzymaniem czystości na pierwszy rzut oka mogą być niewidoczne, ale z czasem okażą się problemem. Dlatego przed podjęciem współpracy, zwróć uwagę na doświadczenie danej firmy sprzątającej i upewnij się, że będzie ona w stanie sprostać Twoim wymaganiom. W sprzątaniu ważna jest skrupulatność i dokładność.  

Specjalistyczne środki czystości i sprzęty

Znaczenie ma nie tylko to, kto sprząta, ale także czym. Liczba produktów do czyszczenia na rynku jest ogromna. Jeżeli ekipa sprzątająca staje przed dużym wyzwaniem, a takim jest np. sprzątanie fabryk, tzw. zwykłe środki czystości to za mało. Nie poradzą sobie z zabrudzeniami charakterystycznymi dla obiektów przemysłowych. Ułatwieniem w pracy będą także profesjonalne maszyny i urządzenia (odkurzacze, szorowarki i zamiatarki). Dzięki takim sprzętowym udogodnieniom prace porządkowe mogą być wykonane zdecydowanie szybciej. Jeżeli chcesz zlecić firmie sprzątającej bardziej wymagające zadania, sprawdź, czy posiada odpowiednie środki czystości i urządzenia.

firma sprzatajaca

Firma, która jest dobrze zorganizowana

Żadna firma sprzątająca nie opiera swojej działalności na jednym zleceniu. To oczywiste, że ma też innych klientów. Dlatego tak ważna jest logistyka w jej funkcjonowaniu. Osoby zarządzające zespołami sprzątającymi muszą odpowiednio planować pracę i mieć wypracowane rozwiązania także na kryzysowe sytuacje. Zdarza się, że klienci mają indywidualne wymagania co do godzin sprzątania. W przypadku biur są to godziny popołudniowe, kiedy pracownicy biurowi nie są już obecni przy swoich stanowiskach pracy. Warto sprawdzić, czy firma sprzątająca jest gotowa na przyjęcie nietypowego zlecenia i poradzi sobie z jego obsługą. 

Umowa – przeczytaj ją dokładnie

Przed podpisaniem umowy, należy dokładnie ją przeczytać punkt po punkcie. Istotny jest czas wypowiedzenia w przypadku, gdy jako klient nie będziesz zadowolony z usług. Być może firma sprzątająca oferuje na początek okres próbny – możesz o to zapytać. A na koniec jeszcze jedna bardzo ważna kwestia – ubezpieczenie. Profesjonalna firma sprzątająca powinna je posiadać. Dla Ciebie będzie to gwarancja, że w razie uszkodzenia sprzątanych powierzchni lub dobrania złych środków czystości to firma weźmie na siebie odpowiedzialność.