Klimat, jaki panuje w hotelu, jest wywołany nie tylko profesjonalną i uprzejmą obsługą, ale również wystrojem wnętrz. Łazienki, hole główne, kuchnia i pokoje – wszystkie pomieszczenia powinny mieć zaplanowany wygląd, aby przyciągać wzrok i wywoływać zachwyt oraz intrygować. Aby utrzymać estetykę hotelu na najwyższym poziomie, niezbędne jest dbanie o higienę całego budynku. Do regularnych czynności związanych z czyszczeniem obiektu należy między innymi odkurzanie i mycie podłóg. Sprzątanie hoteli może być dla niektórych nie lada wyzwaniem, ale poniższy tekst powinien rozwiać wątpliwości dotyczące pielęgnacji podłóg.

podlogi hotel

Sprzątanie hoteli – pielęgnacja podłóg

Jak dbać o podłogi w hotelu?

W zależności od tego, z jakiego materiału wykonana jest posadzka, istotne będzie zróżnicowane podejście do jej pielęgnacji. Nie można stosować takiego samego specyfiku do wykładzin co do drewna. Może to spowodować, że na powierzchni pojawią się odbarwienia i plamy nie do usunięcia. Wtedy konieczna może być wymiana całej podłogi. Dlatego ważny jest zakup środków przeznaczonych do konkretnych materiałów, a dodatkowo dedykowanych do utrzymywania czystości w hotelu.

Jakie środki do czystości podłóg w hotelach wybierać?

Środki czystości przeznaczone do codziennej pielęgnacji podłóg w domostwach różnią się natężeniem składników będących kluczem do skutecznego czyszczenia powierzchni. Są one delikatniejsze a przy tym w mniejszych opakowaniach. Aby zachować wysokie standardy i traktować podłogi hotelowe z jak największą uwagą, należy sięgać po płyny przeznaczone do konkretnych materiałów. Oprócz tego kupowanie środków dla hoteli jest bardziej ekonomiczne, ponieważ występują one w dużych pojemnikach, a te wystarczają na dłużej.

W przypadku podłóg drewnianych ważne jest nie tylko codziennie ich przemywanie, ale również cykliczne zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Regularne cyklinowanie ma na celu utrzymanie połysku, a także utrudnienie pojawiania się zarysowań i skaz. Warto szukać impregnatów dobrej jakości, dzięki czemu ma się pewność, że zadbają o drewniane podłogi w hotelu.

podlogi hotel

W częściach hotelu, przez które przechodzi codziennie wiele osób – hole główne – warto użyć wytrzymałego materiału, odpornego na zniszczenia. Należą do nich m.in. kamień oraz ceramika. Tak jak w przypadku drewna, warto zadbać o pokrycie ich specjalnym impregnatem, który spowolni proces degradacji struktury. Co więcej, specyfiki przeznaczone do takich powierzchni sprawiają, że brud nie przykleja się do nich, dzięki czemu codzienna pielęgnacja jest zdecydowanie ułatwiona i przyspieszona.

W pokojach dla celów otrzymania przytulnego, a zarazem eleganckiego efektu używane są wykładziny oraz dywany. Obowiązkiem ekipy sprzątającej jest codzienne ich odkurzanie, do czego dobrze nadadzą się odkurzacze przemysłowe posiadające pojemne worki, długie kable, a często również funkcje mycia na mokro. Dzięki temu utrzymanie czystości każdego dnia jest wygodne i proste.

W celu zadbania o komfort gości hotelu niezbędne jest utrzymywanie najwyższych standardów higieny w obiekcie. Korzystanie z dedykowanych środków czystości zabezpiecza przed niechcianymi uszkodzeniami powierzchni i zapewnia wieloletnią użytkowość podłóg. Sprzątanie hoteli to wymagająca praca, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy wiedzą jak zadbać o czystość.