Czyszczenie wentylacji Wrocław

Zapewnienie czystości przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w budynku, jest prawnym obowiązkiem jego właściciela. Czyste powietrze nie tylko poprawia warunki codziennego funkcjonowania, ale jest także wyznacznikiem bezpieczeństwa. W zanieczyszczonych przewodach może pojawiać się nie tylko kurz, a więc resztki naskórka, ale również bakterie, wirusy, drobnoustroje, roztocza, grzyby, pleśni i różnego rodzaju alergeny. Wdychanie powyższych elementów może prowadzić do uszczerbków na zdrowiu, a nawet zagrażać życiu. Dlatego, aby ochronić użytkowników budynku przed negatywnymi skutkami oddychania zanieczyszczonym powietrzem, należy pamiętać o systematycznym i dokładnym myciu wentylacji czy klimatyzacji.

Czyszczenie wentylacji mechanicznej przewodów wentylacyjnych

Czyszczenie wentylacji potrzebne jest nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również magazynach, hurtowniach, galeriach handlowych czy punktach gastronomicznych. Szczególnie w przypadku ostatniego przykładu, ze względu na gotowanie i przyrządzanie różnych potraw, w przewodach mogą osadzać się tłuszcze. Brak odpowiedniej konserwacji wentylacji, w przypadku pożaru może doprowadzić do szybszego rozprzestrzeniania się ognia po całym obszarze budynku. Mniej niebezpieczną, jednak nieprzyjemną konsekwencją niesystematycznego czyszczenia przewodów wentylacyjnych, może być pojawianie się zapachu starego oleju na sali gościnnej lub wydostawanie się innych woni. Taki warunki powodują, że klienci nie będą czuli się komfortowo i mogą zechcieć opuścić lokal. W związku z tym warto zadbać o to, aby w budynku panował prawidłowy przepływ powietrza, a w kuchni zamontowany był okap, który aktywnie pochłaniać będzie pojawiające się zapachy.

wentylacja

Dezynfekcja klimatyzacji

Ze względu na zmiany temperatury powietrza przepływającego przez klimatyzację, mogą pojawiać się w niej niebezpieczne dla zdrowia i życia grzyby oraz pleśnie. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza może doprowadzać do powstawania alergii, astmy oraz chorób płuc. Wobec tego klimatyzacja powinna być nie tylko cyklicznie czyszczona przez profesjonalną firmę sprzątającą, ale również dezynfekowana. W Pure Ozone stosujemy metodę ozonowania, która pozwala na dokładne i długotrwałe pozbycie się wszelkich drobnoustrojów i zanieczyszczeń, niebezpiecznych na ludzi i innych organizmów żywych. Ozonowanie polega na utlenianiu napotkanych cząsteczek, dzięki czemu rodniki grzybów znikają z całej objętości powietrza w pomieszczeniu, a nie jedynie konkretnych fragmentów. Ozonowanie jest całkowicie bezpieczne, jednak na czas wykonywania dezynfekcji przez ekipę sprzątającą, w budynku nie powinny przebywać żadne osoby, zwierzęta oraz rośliny. Po zakończonym procesie ozonowania zespół upewnia się, że stężenie tlenu w powietrzu wróciło do normy i można ponownie korzystać z pomieszczenia.

Zalety czyszczenia wentylacji

Czysta wentylacja i klimatyzacja zapewnia użytkownikom budynku wdychanie świeżego powietrza, pozbawionego niebezpiecznych zanieczyszczeń. Czyszczenie wentylacji powinno odbywać się systematycznie, aby nie narażać mieszkańców, pracowników, czy klientów danego obiektu na choroby układu oddechowego lub inne nieprzyjemne dolegliwości. Korzystanie z usług firmy sprzątającej to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu przebywania w czystym budynku.

wentylacja

FAQ

Jak często czyścić wentylacje?

Częstotliwość czyszczenia wentylacji uzależniona jest od wielkości instalacji oraz rodzaju budynku, w jakim się znajduje. W zależności od tego, w jaki sposób użytkowana jest dana przestrzeń, w wentylacji mogą pojawiać się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Zalecane jest, aby firma sprzątająca (lub serwisant, albo kominiarz) sprawdziła wentylację przynajmniej raz w roku. Jednak jeśli odczuwa się nieprzyjemny zapach w powietrzu, na oknach zbiera się wilgoć lub zauważy się plamy pleśni w różnych miejscach budynku, należy bezzwłocznie skontaktować się z wykwalifikowanym zespołem sprzątającym.

Jak wygląda proces czyszczenia wentylacji?

Proces czyszczenia wentylacji składa się z 3 głównych etapów, z których każdy należy wykonywać z pełną uwagą. Należą do nich diagnoza wstępna, czyszczenie główne oraz diagnoza końcowa. Na początku ekipa sprzątająca określa, na jakim obszarze będzie działać, z jakim rodzajem instalacji wentylacyjnej czy klimatyzacyjnej ma do czynienia, jakiego rodzaju sprzęt oraz środki czystości będą potrzebne do wykonania usługi, a przede wszystkim jak silne i rozległe jest zanieczyszczenie. Następnie przechodzi do czyszczenia przewodów za pomocą specjalistycznego sprzętu metodą na sucho lub na mokro. W celu zdezynfekowania całej powierzchni, po jej gruntownym wyczyszczeniu, stosowane jest ozonowanie. Utlenia ono wszelkie szkodliwe cząsteczki i sprawia, że powietrze, które przepływa przez instalację, jest świeże i bezpieczne. Na koniec zespół sprzątający sprawdza jakość wykonanej usługi i upewnia się, że wszystkie elementy zostały dokładnie umyte, a wentylacja nadaje się do użytku.

Jaka jest cena czyszczenia wentylacji?

Cena za usługę w Pure Ozone uzależniona jest od rozpiętości powierzchni, jaka będzie czyszczona, rodzaju budowy systemu wentylacyjnego, sprzętu potrzebnego do wykonania czynności, a także ilości osób, jakie będą musiały znaleźć się w zespole sprzątającym. Wobec tego zapraszamy do kontaktowania się z nami poprzez e-mail, formularz w zakładce Kontakt lub telefonicznie. Ustalimy spersonalizowaną wycenę, dostosowaną do Państwa potrzeb oraz możliwości budżetowych.